ThermBlock – to domy pasywne i energooszczędne

 

 Do naszych technologi dołączyliśmy najlepsze dziś na świecie rozwiązanie stosowane w budownictwie pasywnym i energooszczędnym - ściany w technologi ThermBlock


ThermBlock – to wielkogabarytowa ściana warstwowa ( styropian / beton / styropian ).


Jest to rozwiązanie idealne na nasze czasy, gdzie energia jest coraz droższa i koszty utrzymania domu ciągle rosną.

Nasze ściany ThermBlock mają fantastyczne parametry termiczne i konstrukcyjne.
Występują w kilku odmianach: od U=0,15 do U=0,03


− ThermBlock STANDARD – ściana U=0,15
− ThermBlock ENERGO – ściana U=0,11
− ThermBlock PASSIV – ściana U=0,09
− ThermBlock PASSIV PLUS – ściana od U=0,08 do U=0,03


Zastosowanie styropianu grafitowego w naszych ścianach stawia naszą technologie na 1 miejscu w Polsce.


Jest to technologia podobna do prefabrykowanej keramzytobetonowej tylko ściany są zalewana na budowie, tworząc monolityczną konstrukcję.

 

Korzyści i zalety domów ThermBlock :

- ściany są bardzo ciepłe i energooszczędne, co przełoży się na tanie ogrzewanie
- błyskawicznym czasem realizacji inwestycji, co znacząco zmniejsza koszty budowy,
- domy są dobrze wygłuszone,
- trwałe, duża stabilność konstrukcji, te technologie są najbardziej wytrzymałe
- nowoczesna technologia
- gwarancja na ściany 30 lat
- zdrowe i ekologiczne.
- najlepsza cena w porównaniu do parametrów termicznych domu

 

Dlaczego warto budować w systemie energooszczędnym ThermBlock?


Energia cieplna jest coraz droższa, a nasz planeta coraz bardziej jałowa. Człowiek zachowuje się jak groźny wirus, który niszczy środowisko, w którym się zagnieździł. Z tej przyczyny następują nieodwracalne zmiany klimatu, co w konsekwencji może doprowadzić do globalnej zagłady. Nie szukajmy winnych, jeżeli mamy coś zmienić, zacznijmy od siebie. Nie zawsze jest sens przeliczać technologie energooszczędne na pieniądze i czas, po jakim się one zwrócą. W tym przypadku powody są inne – ważniejsze i każdy powinien sam je w sobie odnaleźć.

 


Domy ThermBlock są świetnie zaizolowane i nie ma strat ciepła.

 

 

 

Domy budowane w technologii tradycyjnej maja bardzo marne parametry i duże straty ciepła.


Domy prefabrykowane

dzien po dniu

 

DOMY PREFABRYKOWANE z keramzytobetonu


Od niedawna do naszej technologii keramzytobetonowej ze specjalnej mieszanki POROTEX ® wprowadziliśmy unikalny system dociepleń w kilku odmianach i klasach energetycznych.


1.Porotex Standard – ściana U= 0,20
2.Porotex Optima – ściana U= 0,18
3.Porotex Mega – ściana U= 0,16 do domów energooszczędnych
4.Porotex Passiv – ściana U= 0,12 do domów pasywnych


Porotex Passiv – najcieplejsza ściana ceramiczna na naszym rynku. Zastosowanie styropianu grafitowego, punkt rosy poza ściana oraz duża kumulacja ciepła to najważniejsze atuty naszej ściany w tej odmianie.
Po jego zastosowaniu nasze domy spełniają wszystkie europejskie normy budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Każdy z naszych projektów pokazanych w zakładce „ katalog domów” możemy zaprojektować i wykonać w systemie energooszczędnym. Użyte materiały są najwyższej jakości. Każdy budynek przechodzi specjalistyczny test szczelności jak również zostaje przeanalizowany termowizyjną kamerą w celu wyeliminowania tzw. mostków cieplnych.


Dlaczego warto budować w systemie energooszczędnym?


Energia cieplna jest coraz droższa, a nasz planeta coraz bardziej jałowa. Człowiek zachowuje się jak groźny wirus, który niszczy środowisko, w którym się zagnieździł. Z tej przyczyny następują nieodwracalne zmiany klimatu, co w konsekwencji może doprowadzić do globalnej zagłady. Nie szukajmy winnych, jeżeli mamy coś zmienić, zacznijmy od siebie. Nie zawsze jest sens przeliczać technologie energooszczędne na pieniądze i czas, po jakim się one zwrócą. W tym przypadku powody są inne – ważniejsze i każdy powinien sam je w sobie odnaleźć.


Dachy energooszczędne
30% energii, jaką tracimy na ogrzanie budynku ucieka przez dach. Dlatego z naszymi wybitnymi specjalistami od budownictwa energooszczędnego wdrażamy na rynku Polskim system dachów energooszczędnych do wszystkich budynków mieszkalnych. Stosując najnowsze rozwiązania i technologie gwarantujemy naprawdę rewelacyjnie ciepłe dachy. Technologię naszą można zastosować do wszystkich nowo wybudowanych jaki i remontowanych budynków. Składa się on z projektu, analizy i wykonawstwa. Jest to nierozłączny pakiet, który gwarantuje i spełnia wszystkie normy paszportu energetycznego budynku w najwyższych klasach energooszczędnych.

 

 

Ciepła płyta fundamentowa


20% energii, jaką tracimy na ogrzanie budynku ucieka przez fundament i piwnicę. Jest to bardzo trudne miejsce do izolacji termicznej. W naszym systemie energooszczędnym wszystkie domy stawiamy na anhydrytowych płytach MegaTherm. Więcej na stronie www.plytyfundamentowe.pl Najnowsze doniesienia naukowe potwierdzone wieloletnimi badaniami i testami w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych dowodzą, że tylko prawidłowo wykonana płyta fundamentowa gwarantuje prawidłową izolację cieplną od gruntu. Nasi projektanci i konstruktorzy zaprojektują płytę fundamentową, dobiorą odpowiednie technologie i materiały, a nasi wyspecjalizowani fachowcy wykonają ją na Państwa działce.

 

 

Ciepły fundament tradycyjny


20% energii, jaką tracimy na ogrzanie budynku ucieka przez fundament i piwnicę. Opracowaliśmy specjalny system fundamentu tradycyjnego. Bloczki betonowe do tego systemu produkujemy sami przez co mamy pełna kontrolę nad procesem produkcji i najwyższą jakością produktu.

 

 

Wiatraki


Polska przystępując do UE musi ograniczyć emisję Co2, co spowoduje drastyczne podwyżki energii elektrycznej. Rozwiązaniem tego problemu jest nasz unikalny system zasilania domu w „ zielona energię”. Wiatr jest wszędzie, trzeba go tylko umiejętnie wykorzystać i przetworzyć na „ zielony” prąd, a nadwyżki sprzedawać lokalnemu dostawcy energii. Jesteśmy przedstawicielem kilku wiodących światowych producentów elektrowni wiatrowych z osią pionową i poziomą. Systemy wiatrakowe dobieramy pod każdego inwestora indywidualnie, a inwestycja zwraca się w ciągu kilku lat. Podłączając wiatrak pod pompę ciepła jesteśmy w stanie zbudować swojego rodzaju „perpetum mobile”, czyli ogrzewanie, ciepła woda użytkowa i prąd za darmo. Czy nie brzmi to fascynująco!

 

 

 

Oferujemy usługi w zakresie


Pakiet nisko energetyczny do tego projektu:


- Pompy ciepła wszystkich typów razem z oprzyrządowaniem i sterowaniem
- Kolektory próżniowe
- Kolektory słoneczne
- Kompletne zestawy solarne
- Rekuperatory
- Klimatyzacje
- Paszporty energetyczne
- Systemy wiatraków – oferujemy nasz unikalny system zasilania domu w „zieloną energię”

 

Dodatkowo oferujemy


- Ocieplenie ścian i dachu z materiałów energooszczędnych
- Drzwi zewnętrzne „ciepłe”
- Brama garażowa „ciepła”
- Rozwiązania eliminujące bądź ograniczające występowanie mostków termicznych
- Sposoby mocowania okien z ograniczeniem występowania mostków termicznych
- Ocieplenie ścian zewnętrznych
- Dodatkową warstwę izolacyjną w stropie
- Pogrubienie warstwy styropianu lub wełny posadzki
- Okna o niższym współczynniku przenikania ciepła z szybą o U=0,5W/(m2*K) z ramami wielokomorowymi
- Termoizolację mostków termicznych

 

 

 

Materiały tzw. „ciepłe” charakteryzują się mniejszymi współczynnikami przenikania ciepła „U„(m2*K)